Co bys ještě chtěla ve svém věku?

Také už jste slyšela tuto větu? Nebo si ji dokonce říkáte sama? Přečtěte si příběh Markéty.

Píše se rok 2014. Markétě je 57 let. Děti vylétly z hnízda. Maminka, o kterou se na stáří v nemoci starala, odešla. A Markétě v hlavě tepou otázky – a to už je všechno? Fakt už jsem stará, jak mi naznačuje okolí? Fakt už jen v klidu přežívat dny jeden jako druhý ve vzpomínkách na to co bylo?

Píše se rok 2015, Markéta začíná spolupracovat s koučkou. Koučka pokládá otázky pěkně na dřeň, následuje uvědomění, že máme všichni možnosti a dary, které často jen zatím nevidíme a právě ty nás mohou udělat šťastnými. Uvědomění, že co je pro někoho stáří, může být pro druhého začátek života podle vlastních představ. Uvědomění, že názory druhých na věk a možnosti, jsou jen názory druhých, ne moje.

Píše se rok 2015, Markéta v 58 letech absolvuje masérský kurz. Ihned nastupuje k masážnímu lehátku v lázeňském hotelu. Miluje tu práci, neustále se učí a investuje do dalšího vzdělávání. Hawai masáž, Lomi lomi, no bylo by to dlouhé – celkem 9 kurzů, 9 různých druhů práce s bolavými těly klientů. Její tichá a laskavá povaha, vnímavost a jemnost spolu s neustále zvyšovanou odborností působí, že klienti v hotelu nechtějí jiného maséra a zatvrzele se dožadují masáže právě jen od ní.

Píše se rok 2017, Markéta v 60 letech vyhrává výběrové řízení na masérku v luxusním německém resortu. Miluje krásné prostředí a tak každý její klient přichází k masérskému lehátku, vyzdobenému obrazci z mušlí, květů orchidejí a překrásně vyskládanými ručníky a zažívá pocit osobní výlučnosti. A stále ta laskavost a jemnost, tichý hlas, úsměv a zázračné doteky. A zase všichni chtějí jen k ní.

Píše se rok 2023, Markéta je v 65 letech v zahraničním resortu oceněna titulem nejlepší pracovník resortu. Ve stejném roce se účastní Mezinárodního mistrovství masérů v Kodani a součtem všech hodnotících bodů se zařazuje mezi top 10 ve Wellness kategorii.

Posílá své koučce fotografii z mistrovství. Připravuje se na další mezinárodní mistrovství v masážích. Těší se na své klienty, kteří se těší na ní, když opakovaně přijíždějí. Těší se z každého dne své nové životní etapy. Žije naplno.

úspěch po 50

A co vy?

Co je ta vaše touha, která vám může přinést radost do života? Rádi byste změnu, ale říkáte si „na to už je pozdě“ nebo naopak „to má čas“? A proč to nezkusit teď?

Mohl by koučink pomoci i vám?

Při krátké on line bezplatné konzultaci můžete nahlédnout, jak koučuji já. Třeba právě to bude váš první malý krůček novým směrem…

Máte-li zájem to vyzkoušet, napište mi.

Alena Wendlerová
Pomáhám lidem najít v sobě odvahu a způsob, jak změnit to, co jim nevyhovuje.